Çalışma Saatleri

P.tesi - C.tesi, 8:00 - 19:00

İletişim

0850 346 63 43

E-Posta

satis@petrosa.com.tr

Yüksek Performanslı Hızlı Isıl İşlem Yağları
ISOMAX Serisi
Düşük viskoziteli, yüksek performanslı hızlı su verme yağlarıdır. Özellikle alaşımsız ve alaşımlı ıslah ve sementasyon çeliklerine su vermek için uygundurlar. Yüksek mekanik özellikler elde etmek için tasarlanmışlardır. Kalın kesitlerde iyi bir sertlik derinliği elde etmek için uygundurlar. Genellikle açık banyolarda kullanılırlar.
Tipik uygulama yerleri:
 1. Civata, somun gibi yüksek mukavemetli parçalarda
 2. Dövme parçalarda
 3. El aletlerinin sertleştirilmesinde
 4. Sıcak dövme sıcaklığından direkt sertleştirmede
 5. Bar, yarı mamul ıslahında
 6. Yaprak, helezon yayların sertleştirilmesinde
Yüksek Buharlaşma Direncine Sahip Hızlı Isıl İşlem Yağları
ISORAPID Serisi
Kitlesel şarjların su verme işlemi için tasarlanmış su verme yağlarıdır. Alaşımsız veya düşük alaşımlı çeliklerin, karbon çeliklerinin homojen bir şekilde sertleştirilmesini sağlarlar. Mükemmel buharlaşma direnci ve kısa buhar fazı sayesinde parça yüzeyinde hızlı ve homojen bir soğutma sağlayarak, çarpılmaları minimuma indirirler. Atmosfer kontrollü fırınlarda kullanılırlar. Alev ve duman oluşumu düşük olduğu için açık banyolarda da kullanılabilirler.
Tipik uygulama yerleri:
 1. Her türlü dişli ve şaftlar
 2. Piston pimleri, çelik iğne ve çiviler
 3. Rulman ringleri ve bilyeleri
 4. Yaylar, yatak parçaları
 5. Tuz banyosu sonrası ısıl işlemlerde
Sıcak Banyo Isıl İşlem Yağları
MARQUENCH Serisi
Çok geniş uygulama alanı olan ve mükemmel yaşlanma direncine sahip yüksek performanslı sıcak banyo ısıl işlem yağlarıdır. Sertlik alma verimi, çarpılma kontrolü ve servis ömrü bakımından son teknoloji ile üretilmiş mükemmel ürünlerdir. Çarpılma riski yüksek sementasyon ve ıslah çeliğinden imal edilmiş iş parçalarının sertleştirilmesinde başarı ile kullanılmaktadırlar. Geniş bir sıcaklık aralığında değişik tipte fırınlarda kullanılabilirler. Kalın kesitli parçaların sertleştirilmesi için uygundurlar.
Tipik uygulama yerleri:
 1. Otomobil endüstrisindeki her türlü dişli ve şaftlarda
 2. Rulman ringleri, iğneler ve pimlerde
 3. İnce sacdan, preslenerek üretilmiş, çarpılma riski olan her türlü parçalarda
Vakum Fırınları İçin Isıl İşlem Yağları
VACUQUENCH Serisi
Vakum fırınlarında kullanılmak üzere tasarlanmış, yüksek soğutma etkisine sahip ısıl işlem yağlarıdır. Mükemmel buharlaşma direnci, düşük gaz soğurma kapasitesi ve bünyeden gazı hızlı dışarıya atma özelliğine sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde vakumu etkilemeksizin iş parçalarında lekesiz ve temiz yüzeylerin elde edilmesini sağlarlar.
Tüm çeliklerin vakumdaki ısıl işlemine uygundurlar. Alaşımlı ve alaşımsız çeliklerin ve ıslah çeliklerinin sertleştirilmesinde kullanılırlar. 

Normal Hızlı Isıl İşlem Yağları
 
ISODUR Serisi
Özellikle alaşımlı çelikten yapılmış takım çeliklerinin, yarı-mamul ürünlerin ve dövme parçaların sertleştirilmesi için geliştirilmiş parlak yüzey sağlayan ısıl işlem yağlarıdır.
Su İle Temizlenebilen Isıl İşlem Yağları
E – Katkılı Isıl İşlem Yağları
E-Katkılı Isıl İşlem Yağları (örn; MARQUENCH 722 E) ısıl işlem gören parçaların işlem sonrasında su ile kolayca yüzeyden yıkanarak temizlenebilmesini mümkün kılar.
Mevcut banyolar su ile yıkanabilen E-Tipine kolayca dönüştürülebilirler.
Menevişleme Yağları
BLACKYNOL WL
Meneviş oksitlerini temizleyip, parçayı korozyondan koruyan ve siyah parlak estetik bir görünüş veren sıvılardır. İş parçasının meneviş sıcaklığından soğutulması sırasında rahatsız edici bir duman oluşturmazlar.